Link Alma Teknikleri

Temel Link İnşaa Teknikleri

Inbound Links olarak adlandırılan ve SEO sürecini doğrudan olumlu olarak etkileyen, SEO’nun en önemli unsurlarından biri olan bu kavram, sitenize gelen linkleri kabul ederek almanızı , hit edinme ve zirvelere çıkmanızı sağlamaktadır. 

Sitenize kabul edilen linkler Seo süreci içinde yaşadığınız bir çok problemi ekarte etmenize yardımcı olmaktadır.

Temel Link İmşaa Teknikleri
Temel Link İnşaa Teknikleri

Link Alma Teknikleri

Link alma teknikleri arasında olumlu sonuçlar veren yöntemler şunlardır.

  • Blog Oluşturmak
  • Blogculara Yardım Etmek
  • Haro’ya Üye Olmak (Help a Reporter Out)
  • İş Ortaklarıyla İletişime Geçmek

Blog Oluşturmak

Günümüzde oldukça kolay bir yöntem olan blog oluşturmak, sitenize link almanız konusunda önemli bir kaynak olacaktır. Oluşturduğunuz blogları güncel tutabilir, faklı ve kaliteli bir metod izleyebilirseniz, pek çok ziyaretçiyi çekebilir, paralelinde bir yığın link edinebilirsiniz.

Kuracağınız blogta pek çok kesimin ilgisini çekecek kaynaklar bulup paylaşmalısınız. İş ile ilgili bloglar kurmanız da tavsiye edilir. Kurumsal SEO Danışmanlığı aldığınız takdirdeyse sizin yerinize bu işlemlerin tamamı profesyonel seo firmaları tarafından yapılmış olacaktır.

Blogculara Yardım Etmek

Blogcular link sağlamada en önemli kaynaklardan biridir.Oldukça yardım sever ve paylaşımcı olan blogcular, aynı zamanda yardıma da ihtiyaç duyarlar. Başka bir bloga yazılarında, paylaşımlarında destek vermeniz, güncel ve özgün yazılar eklemeniz, blogdaki hataları düzeltmesinde yardımcı olmanız, size link vermesine neden olacaktır.

Haro’ya Üye Olmak (Help a Reporter Out)

Haro, diğer adıyla Help a Reporter Out ‘a üye olmak link almanızı sağlayabilecek etkili yollardan biridir. İnternet ortamında gören yapan bu gazetecilere ve ya içerik oluşturanlara yardım edebilirsiniz. Haro içerik oluşturanlar ve gazeteciler ve onların sorularına çözüm bulanlar arasında bir köprü kurarak bir arada toplanmasını sağlar. Kalabalık kitlelere hitap eder. Bu tarz bir ortamda görev almanız sizin link alma konusunda avantajınız olacaktır.

İş Ortaklarıyla İletişime Geçmek

Yaptığınız işte sizinle aynı amacı ortak karla paylaşan ya da aynı işi farklı bir bünyede yapan kişi ve kuruluşlarla iletişim kurarak link alabilmeniz mümkündür.

Bir önceki yazımız olan Web Sitesindeki Seo Problemlerinin Tespit Edilmesi başlıklı makalemizde dil tercihi, Google Arama Botları ve SEO firması hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir