seo kontrol

Sitenizde Seo’yu Kontrol Altında Tutmanın Yolları

Web siteleri, kendi domainlerine ait, yükselme ve hit yapma plan ve yöntemleri sırasında, kontrol aşamasında yaptıkları en büyük hata, her zaman üst sıralardaki siteleri kontrol etmeleridir.

Oysaki ilk yapılması gereken alt sıradaki sitelerin ataklarını da düşünerek, kendi sıranızı sağlama almaktır. Aynı anda ilk hamle bir üstteki site ile beraberlik aşamasını hedeflemektir

SEO danışmanlığı ile firmalar Google’da ve diğer arama motorlarında sitelerinin üst sıralarda yer almasını isterler. Kurumsal SEO firmaları da bu konularda hizmetler üretir.

Bulunduğunuz Konumu Sağlamlaştırmanın Yolları

Kendi yerini sağlamlaştırmak, sabitlemek ilk aşamada yapmanız gereken hamle olmalıdır,

Sitenizde Seo'yu Kontrol Altında Tutmanın Yolları
Sitenizde Seo’yu Kontrol Altında Tutmanın Yolları

Bu konuda sizlere önerebileceğimiz çeşitli yöntemler mevcuttur.

Bunlardan en etkilileri şunlardır.

-Zamanlamayı ayarlamak ve getiri sağlamak.

-Tek hamlede kampanyanızda ilerleme kaydetmek.

-Temel İlkeleri İlk Sıraya yerleştirmek.

-Zamanlamayı Ayarlamak Ve Getiri Sağlamak

Bilhassa e-ticaret siteleri sahipleri için önemli olan bu yöntem, zamandan ve iş gücünden tasarruf etmenizi sağlar. Yüz sayfası olan bir e-ticaret sitesi, her sayfa için, anahtar kelime, meta ayarları, içerik girme konusunda oldukça hatırı sayılır bir zaman emek sarf eder, oldukça büyük bir zaman harcar. Zamanı iyi tasarruf etmek site sahibi için çok önemlidir. İlk yönelmeniz gereken önem, ürün sayfalarınızı ziyaretçi ve gelir yoğunluğuna göre sıralamaktır. En çok gelir getiren ürün sayfasına daha çok itina gösterip, geri kalan sayfalara bellekten yollama yaparak zaman kazanabilirsiniz.

Temel İlkeleri İlk Sıraya Yerleştirmek

İlk sırada olmak, zirvede kalmak herkesin arzusudur. Site sahipleri SEO teknikleri çalışmalarını, gelişimleri yakından takip etmeli white hat ile black hat’in anlamlarını iyi bilmelidir.

Tek Hamlede Kampanyanızda İlerleme Kaydetmek

SEO‘da bulunan düzen sırasıyla şöyledir.

İçerik

Anahtar kelime araştırması

-Sayfa düzenlenmesi

Link İnşaa

Sırasını takip ederek gerçekleştirilmesi gereken bu aşamalar, herhangi biri atlandığında, ya da  sıralama değiştiğinde, site optimizasyonunuza büyük zarar vermektedir.Başarıya ulaşmak için adım adım, acele etmeden işlemleri gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Web Sitesindeki Seo Problemlerinin Tespit Edilmesi başlıklı makalemizde dil tercihi, Google Arama Botları ve SEO firması hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir