Seo Anahtar Kelime

Seo’da Anahtar Kelimenin Önemi

Seo çalışmalarında, seo uzmanlarının ilk ve en önemli adımı anahtar kelime ve bu kelimelerin uygulamalarının sağlıklı olmasıdır.

SEO çalışmasına başlarken yapılacak ilk iş, ilgili sektördeki anahtar kelimelerin araştırılıp en doğru şekilde saptanmasıdır.

Seo Anahtar Kelime
Seo Anahtar Kelime

Anahtar Kelimede Seo Rekabeti

Anahtar kelimelerin saptanmasında kullanabileceğimiz pek çok yöntem vardır. Bu yöntemlerden en bilineni olan, Google Keyword Planner, tek başına yeterli  değildir. Bu sistemle anahtar kelime üzerinden seo rekabeti sağlıkla saptanamaz.

Bazı metriklerin ingilizce kullanımda olduğundan, ingilizce aramalarla sonuca ulaşmak daha doğru bir çözüm olacaktır.

Seo Anahtar Kelime Analizinde Uygulanan Metodlar

Test Metodolojisi

-Hızlı Bakış Verisi

-Detaylı Bakış Verisi (short Tail)

-Veri Taşınılabilirliği

Bu yöntemlerle sadece kelime olarak analiz sağlamıyorsunuz, aynı zamanlarda rakiplerinizin izlediği strateji ve backlink hakkında da bilgiye erişebiliyor yorum yapabiliyorsunuz.

Verdiğimiz  üç farklı yöntemin, farklı avantajları söz konusudur. Tek bir yöntemle analiz etmek, ne yeterlidir, ne de adil sayılabilir. Rakipleri title’ndan backlink’lerine kadar inceleyerek stratejimizin bu şekilde belirlenmesi en doğru ve en etkili çözümü oluşturmuştur.

Bir önceki yazımız olan SEO Çalışmasının Önemi başlıklı makalemizde maliyet düşürme, reklam maliyeti ve seo hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir