Backlink Önemi

Seo İçin Backlink Önemi Nelerdir?

Bundan bir kaç sene önce, SEO dediğimizde backlink en önemli kavramdı. Referans niteliği taşıyan backlinkler, ziyaretçiler açısından görsel hafızada kalması nedeniyle bir reklam niteliğindedir. Google arama motorları açısından da avantaj sağlayan kabul gören bir ayrıntıdır.

Google Backlink

Google ilk zamanlarda teoride backlinke oldukça önem veriyordu. Fakat maddi nitelikteki somut çıkarlar yüzünden, yapılan hileler google da açık haline dönüştürülmeye çalışılmıştır. Google site analizleri konusunda oldukça adil bir şekilde ilerlemeyi sağlar. Ama reklam ve referans niteliğinde olan backlinklerin işe yaramasi için, o backlink vasıtasıyla siteye gelen ziyaretçilerin aradığını bulması, memnun kalması, tekrar gelmeyi istemesi de gerekmektedir.

Seo İçin Backlinkin Önemi Nelerdir
Seo İçin Backlinkin Önemi Nelerdir

Backlink Sayısı

Fakat Aldığınız backlinklerle sitenize gelen aradığını bulamıyor, web sitenizden memnun kalmıyor, sitenizden hemen çıkıp bir daha girmek istemiyorsa, o zaman backlinkler sizin için avantajlı durumdan uzaklaşmış demektir. Kısaca backlinkde, sayının fazla olması önemli değildir. Backlinki az olan bir site, gelen ziyaretçilerini memnun ve tatmin ediyorsa, google tarafından hak ettiği yerde kendine yer açar, ve yerini muhafaza eder.

Bir önceki yazımız olan Seo'da Anahtar Kelimenin Önemi başlıklı makalemizde Anahtar Kelime, Anahtar Kelime Analizi ve backlink hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir