seo çalışma süreci

Seo Çalışması Ne Kadar Zaman Alır?

Seo çalışmaları, uygulanacak bir çok yönteme göre değişken süreçler almaktadır. Bu sürecin uzunluğu, çalışma sırasında uygulanacak yöntemlere göre değişkenlik gösterir. Site içindeki çalışmalar sırasında, Seo’ya uygunluk ve kontrolu, site dışındaki çalışmalar sırasında, rakip sitelerin çalışmalarının ve kullandıkları anahtar kelimelerin incelenmesi zaman alan, titizlikle kontrol edilmesi gereken kavramlardır.

Seo’ya Başlarken

Sitenizde seo çalışmasına başlamadan önce mutlaka diğer benzeri sitelerin, rakip firmaların incelenmesi gerekmektedir. Bu araştırma ve analiz süreci sırasında, rakipleriniz, yaptığı çalışmalar, kullandığı anahtar kelimeler ve sitelerindeki hatalarını görüp,kendi siteniz için yapacağınız, seo çalışmalarınızın ne kadar süreceği konusunda fikir elde edebilirsiniz.

 

Seo Çalışması Ne Kadar Zaman Alır
Seo Çalışması Ne Kadar Zaman Alır

Seo genel anlamda site içi ve site dışı olmak üzere ikiye ayrılır. Site içinde yaptığınız her çalışmanın izleri, Google botlarının ziyaretinden sonra görülmeye başlar. Bunun da ortalama süresi iki ile beş hafta arası olmaktadır. Site dışı çalışmalar üç ay civarı sürmektedir. Anahtar kelimeniz de olan ilerlemeyi gözlemleyip, kendi çalışmalarınızda izlediğiniz planların doğruluğunu anali etmeniz ortalama olarak üç ay sürmektedir. Rakiplerinizle olan rekabitiniz anahtar kelimelerde ilerleme sürecini uzatabilmektedir.

SEO Uygulamaları

Aslına bakarsanız, Google’ın sürekli yenilikçi politakası seo uygulamalarında yapılan sürekli yenilikler ve değişimlere bağlı olarak SEO çalışmalarınız konusunda süre kısıtlaması yapmak mantıksız ve yanlıştır.

Site İçi SEO

Web siteniz var olduğu sürece site içi ve site çalışmalarınız devam edecektir.

Önce kendi yerinizi korumak, sağlama almak daha sonra bir üst sıraya geçmek için seo çalışmalarınız sürekli devam edecektir.

SEO Kurulum

Seo kurulum, site içi, site dışı ve rakip firmaların araştırılması incelenmesi, anahtar kelime tespiti , araştırma ve uygulanması ve çalışmalarınız karşılığını google üzerinden görme süreniz iki hafta ile üç ay arasında olsa da, site üzerinde çalışmalarınız sürekli devam edecektir.

Bir önceki yazımız olan Web Sitesindeki Seo Problemlerinin Tespit Edilmesi başlıklı makalemizde dil tercihi, Google Arama Botları ve SEO firması hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir