Seo Çalışmalarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Seo Çalışmalarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

SEO çalışmalarınızda başarılı olabilmek için dört aşamadan oluşan bir planlama yapmanız gerekmektedir.

Bu aşamalar şunlardır.

Strateji

Dönüşüm

İçerik

Optimizasyon

Seo Çalışmalarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar
Seo Çalışmalarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Strateji

SEO çalışmalarına başlamadan önce, amaç ve hedef kitlenizi belirlemeli, hedef kitlenizi saptamalı, rakip siteleri tanımalısınız. Bu aşamadan sizlere destek olacak kaynaklar vardır.

İlk olarak; en iyi tekil sağlayacak, giriş yoğunluğunu arttıracak anahtar kelimeleri saptamalısınız. Seo denetimi sırasında web sayfanızın alt yapısının uygunluğunu, hızının inceleyerek tararsınız. Sitenizin sayfa değerinin artması için backlink aldığınız sitelerin kalitesini ve uygunluğunu kontrol etmelisiniz. Sitenize eklediğiniz güncel ve özgün içerikler çok önemlidir ve size kullanıcı olarak dönüşüm getirecektir.

DÖNÜŞÜM

Hedef kullanıcı kitlenizin planlamasında, dönüşüm oranı optimizasyonu önemli bir faktör oluşturmaktadır.

Dönüşüm denetimi yaparak, sitenizin ziyaretçi trafiğini, kullanıcıların sitenizde bulunma sürelerini, sayfalarınız arasındaki gezintilerini inceleyebilirsiniz. İçerik stratejisi ile sitemap ya da harita gibi sistemler aracılığıyla sitenizde oluşan boşluk ve hataları denetleyebilirsiniz.  Açılış sayfası optimizasyonu ile ile giriş sayfanızdaki hataları düzeltebilir gelen kullanıcılara güzel bir hoş geldin ile mutlu bir gezinti sağlayabilirsiniz.

İçerik

İçerik oluştururken göz önünde bulundurmanız gereken konular şunlardır.

-Bloglar

-Klavuzlar, eğitim kaynakları

-Viral İçerikler

-Açılış ve satış sayfaları

-Görsel İçerik

-Video İçerikleri

-Potcastler

Optimizasyon

Arama motorları tarafından kolay ve hızlı bir şekilde index almak için, sayfa içi seo, içerik optimizasyonu, sosyal medya optimizasyonuna önem vermek gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Web Sitesindeki Seo Problemlerinin Tespit Edilmesi başlıklı makalemizde dil tercihi, Google Arama Botları ve SEO firması hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir