blog sistemi

Paravan Blog Sistemi

Seo Çalışmalarında kullanılan tekniklerin en önemlisi, paravan blog ağı kurmaktır. Kendinize ait bir paravan blog ağı kurmanızın sizin için maddi manevi bir yığın avantajları olacaktır. Kuracağınız ücretsiz blogla, hem ekonomik olarak kazancınız olacak, hemde rakip sitelerden bir adım önde olacak kendi ağınızı kendiniz yönetmiş olacaksınız

SEO çalışmanız sırasında, paravan blog ağınız, link inşaa aşamasında oldukça önem kazanmaktadır. Ağınızın içindeki bloglarda seçeceğiniz alan adı, anahtar kelime içermemeli, özgün ve kişisel olmalıdır.

Paravan Blog Sistemi
Paravan Blog Sistemi

Blog Stratejisi

-Paravan blogunuzu kendi sektörünüz dışında, dikey bağlantıları olan sektörleri baz alarak açın.

Google News aracılığıyla aramalar yaparak sektörden haberler ekleyin.

-İçerikleriniz konusunda özgünlük çok önem taşımaz, alıntılar, no follow bağlantılar da kullanabilirsiniz.

Farklı içerik olması için sitenize videolar da ekleyin.

-Paravan bloglarınız arasında bağlantı yapmayın.

-İçerikleri, sosyal medya sitelerinde paylaşarak yayılmasını, yorum almasını sağlayın.

– Web sitenizdeki güncellemeleri planlayarak düzenli bir hale sokun.

Paravan Bloglar

Kısaca paravan bloglarınızı doğallaştırmak için sosyal ağlara bağlamanız avantaj sağlamanıza neden olacaktır. Sosyal ağları kullandığınız takdirde, hızlı olan backlink artışları spam olarak görünmeyecektir.

Örneğin sosyal paylaşım siteleri aracılığıyla paravan blogunuzu desteklediğiniz takdirde, anneler günü, babalar günü, doğum dünü, bayramlar, hafta sonları ve özel günlerde içerik ve paylaşımlarınızın artması oldukça doğal karşılanacaktır. Google bunu spam olarak algılamayacak, web sitenize ceza vermeyecektir.

Bir önceki yazımız olan Web Sitesindeki Seo Problemlerinin Tespit Edilmesi başlıklı makalemizde dil tercihi, Google Arama Botları ve SEO firması hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir