Köprü sayfaları

Köprü Sayfalarıyla İlgili Google Güncellemesi

Google tarafından yapılan son güncelleme köprü oluşturan sayfaları olumsuz etkilemiştir.

Google tarafından verilen kararla,  köprü oluşturan sayfalar, artık arama sayfalarında yer almayacaktır. Bunun nedeni olarak; bu köprülerin, ziyaretçileri bilgilendirmek, paylaşımda bulunmak yerine, farklı sayfalara yönlendirmek amacıyla kullanılması belirtilmiştir.

Köprü Sayfalarının Ziyaretçilere Olumsuz Etkileri

Google, güncelleştirmelerini yaparken, sitelerin ziyaretçilerine odaklanıp, onları baz olarak alır. Ana amaç ziyaretçileri doğru yönlendirmek, taleplerinin zora sokmadan rahatlıkla karşılanmasını sağlamaktır.

Köprü sayfalarını hazırlarken black SEO yöntemi kullanılır. Bu yöntemde ziyaretçiler aradıklarını bulamazlar ve yönlendirildikleri sayfalarda düzensiz ve ilgisizdir.Yönlendirilen sayfa düzgün olsa bile spam olarak algılanarak google tarafından cezaya uğramasına neden olur.

Seo Uzmanları Ne Yapmalı?

Seo uzmanları her şeyden önce kullanıcıları baz alarak içerikleri güncel ve tatmin edici tutmalı, Üste çıkmak için google’ı kandırma yolları aramak yerine etik yollar kullanarak çalışmalarını sürdürmeli. Sitelerine gelen ziyaretçilere tatmin ve mutlu edici güncel ve özgün bilgiler vermeli. Bu uygulamalarla bulundukları yerlerini korumaları ya da üste çıkmaları mümkündür.

Köprü Sayfalarıyla İlgili Google GüncellemesiKöprü Sayfalarıyla İlgili Google Güncellemesi

Google’ın Amacı

Google her geçen gün yenilediği algoritmalarla, kullanıcıların tatminini hedefleyerek sitelerin yerlerini ona göre ayarlamıştır. Boş ve düzensiz kullanıcıları tarafından avantaj yaratmayan siteleri arka plana hızla atmıştır. Google, SEO konusunda sitelere ağır şartlar getirmektedir. Bunun en önemli sebebi ise, arama yapan kullanıcılara daha iyi sonuçlar gösterebilme isteğidir.

Google köprü niteliğinde olan sayfaların arama botları tarafından kaale alınmayacağını belirtmiş bu uygulamanın tam olarak ne zaman başlayacağı konusunda kesin bir paylaşımda bulunmamıştır.

Web sitelerinizde saha sonradan olumsuz bir güncellemeyle karşılaşmamanız için gerekli tedbirleri almanızı öneririz.

Bir önceki yazımız olan Web Sitesindeki Seo Problemlerinin Tespit Edilmesi başlıklı makalemizde dil tercihi, Google Arama Botları ve SEO firması hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir