gerçek zamanlı seo algoritması

Google Penguen Algoritması

Google açısından penguen uygulamasının anlamı büyük. Seo uygulamasında amatör olanlar için de bu uygulama alışana kadar kabus niteliği taşımaktadır.

SMX Fuarında, Garry Illyes yaptığı bir konuşmada, 2015 senesinin sonuna doğru, Penguen Uygulaması gerçek zamanlı olarak işlem yapabilme kapasitesine sahip olacağı açıklandı. Uygulamadaki yenilikleri görmek ve test etmek için, yıl sonunu merakla bekliyoruz

Temmuz ayında, Penguen algoritması’nın gerçek zamanlı olarak uygulamaya başlamasının daha uzun zaman alacağı açıklanmasına rağmen, Garry Illyes bu konuda kesin bir şey söylemekle birlikte 2015 sonuna doğu bu uygulamanın başlayacağını açıkladı. Köprü Sayfa Google Güncellemesi hakkında daha önceden yazdığımız yazıya da göz atmanızı tavsiye ederiz.

Google Penguen Algoritması
Google Penguen Algoritması

Garry Illyes, yaptığı açıklamasında, Google Penguen Algoritması gerçek zamanlı olarak artık hizmet vermeye başlayacak. Bunun google açısından önemi oldukça fazladır. Google uygulaması bu algoritmada yapılan değişiklikle, sitelerin yükselmesinde adalet sistemini daha güncel tutacaktır, anında işleme sokacaktır.

Gerçek Zamanlı Penguen Algoritması

Penguen Algoritmasının gerçek zamanlı çalışması sayesinde, google’da her hangi bir bağlantı disavowed olduğunda, kaldırıldığında bir başka deyişle iptal edildiğinde, google tarafından hemen, anında algılanarak, gereken işlemler o an itibariyle zaman kaybetmeden kayıt edilerek yapılacaktır.

Penguen Algoritmasının gerçek zamanlı çalışmasının avantajları olduğu kadar dezavantajları da vardır.

Gerçek Zamanlı Penguen Algoritmasının Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Seo çalışmaları sırasında maksimum dikkat göstermeniz gerekmektedir. Şöyle ki, çalışmalarınız sırasında her hangi bir hata yaptığınızda, hatalarınız ve yapmış olduğunuz düzeltmeler, gerçek zamanla çalışan penguen uygulaması sayesinde anında fark edilerek Google tarafından olumsuz şekilde değerlendirmeye alınacaktır. Kurumsal SEO Danışmanlığı hizmetleri alarak olumsuz SEO çalışmalarından uzak durabilirsiniz.

SEO Uygulamaları

Google tarafından anında ceza alabileceksiniz. Tam tersi durum da söz konusu, SEO Uygulamaları ile ilgili çalışmalarınızda olumlu adımlarınız anında değerlendirmeye alınarak cezalı durumunuzun da aynı anda otomatik düzeltmeye girmesi söz konusu. Bu uygulama sayesinde sitenizde yaptığınız çalışmalarda, google için uzun zaman kayıpları ortadan kalkıyor.

Bir önceki yazımız olan Seo'da Anahtar Kelimenin Önemi başlıklı makalemizde Anahtar Kelime, Anahtar Kelime Analizi ve backlink hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir