Seo İle Ilgili Sorular

En Yaygın Seo Soruları

Seo ile ilgili sorular arasında en yaygın ve en çok merak edilenleri cevaplarıyla birlikte paylaşıyoruz

Genel olarak seo konusunda en çok merak edilen konu, web sitesinin nasıl zirvede olacağıdır. Yapmamız gereken ilk şey, rakipleri ve sitelerini incelemek ona göre de yükselmek için bir plan yapmaktır. Anahtar kelimeler bu konuda en önemli ayrıntılardır. İyi saptanmalı, site ile uyumuna dikkat edilmelidir.

Anahtar Kelimeler ve SEO

Anahtar kelimelerinin bazıları neden SEO kapsamında olmamaktır gibi bir soruyla karşılaşabiliriz. Bunun ana nedeni, o anahtar kelime ile ilgili sitede özel sayfalar olmamasıdır. Kullandığınız anahtar kelimenin işe yaraması için o kelime ile ilgili özel sayfa oluşturulmalıdır.

Seo İle Alakalı Sorular
Seo İle Alakalı Sorular

Seo çalışmasının kötü olduğu bir sitenin hala zirvede kalma sebebi neler olabilir?

Güncelleme olmamış, özgün olmayan, eski bir index içeren bir site hala zirvede ise bunun pek çok nedeni vardır. Web sitesi uzun zaman google botları tarafından ziyaret edilmediyse, sitenin teması değişmez, uzun zaman güncelleme yapılmazsa bir süre daha zirvede kalması olağandır.

Bir önceki yazımız olan Seo'da Anahtar Kelimenin Önemi başlıklı makalemizde Anahtar Kelime, Anahtar Kelime Analizi ve backlink hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir